SWEDSPAN Polska

Menu Reklama

Bielsk Podlaski i jego atrakcjeSWEDSPAN Polska


Bielsk PodlaskiSWEDSPAN Polska Sp. sp. z o.o. – należący do Grupy SWEDSPAN - została założona w czerwcu 2009 roku. Spółka wybuduje nowoczesny zakład produkujący ultracienkie płyty o dużej gęstości (UT-HDF), które znajdują zastosowanie w meblarstwie oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne są lekkie konstrukcje.

Płyta UT-HDF wytwarzana jest z włókien drzewnych w ciągłym i przyjaznym dla środowiska procesie produkcyjnym. Płyta jest jednorodna, posiada dużą gęstość oraz gładką i twardą powierzchnię, dzięki czemu charakteryzuje się dużą stabilnoścąi wymiarową, jak również posiada doskonałe właściwości do dalszej obróbki.

Właściwości powierzchni zostały specjalnie przystosowane do bezpośredniego drukowania lub lakierowania, tak aby zmniejszyć ilość substancji chemicznych potrzebnych do pokrycia powierzchni. Emisja formaldehydu jest taka sama jak dla drewna świeżego i spełnia najwyższe standardy obowiązujące w dzisiejszym przemyśle płyt drewnopochodnych.

Płyty te będą wykorzystywane do produkcji nowoczesnych mebli dla firmy IKEA. SWEDSPAN Polska ma zamiar uruchomić produkcję płyt HDF w nowym zakładzie w 2011 roku.$('head').append('');