Atrakcje

Menu Reklama


Bielsk Podlaski i jego atrakcje

Położony nad rzeką Białą Bielsk Podlaski już w dawnych czasach cieszył się wielkim uznaniem. W miejscu będącym niegdyś ważnym ośrodkiem handlowym dziś coraz większą rolę odgrywa turystyka. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście? Atrakcji jest tu wiele.Bielsk Podlaski

Jest to także ważny ośrodek ludności Białoruskiej, a zarazem jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych w tym regionie. Piękna zabudowa oraz ciekawe palcówki muzealne z pewnością zasługują na uwagę. Ci, którzy znajdą noclegi w Bielsku lub jego najbliższej okolicy, będą też mogli podziwiać piękne zabytki znajdujące się w okolicznych wioskach.

Już sam Bielsk Podlaski może się okazać wspaniałym celem każdej wycieczki. Malowniczy ratusz oraz dzielnica zamieszkiwana przez Białorusinów to najwspanialsze skarby tego miasta.

Pięknie prezentuje się też cerkiew Narodzenia NMP, w której wnętrzu można ujrzeć niezwykłą ikonę. Datowana na XVI wieku, cieszy się opinią cudownej. To z jej powodu do miasta tak chętnie zaglądają wycieczki, dla których to dzieło sztuki jest niezwykłą  atrakcją.

Inną atrakcją jest cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego. Dawniej unicka, dziś służy ludności prawosławnej, a jej ikonostas  z XIX wieku jest kolejną niezwykłą atrakcją w mieście. Kościół parafialny z XVIII wieku również przyciąga  cennym wyposażeniem i wspaniałymi obrazami. Nie brak wśród nich ciekawych przykładów sztuki sakralnej z XVII wieku.

W mieście można też zobaczyć pamiątki po karmelitach, którzy mieli tu niegdyś swój klasztor. Dziś jego zabudowania służą jako szkoła muzyczna. Zabytkowe domy pokryte gontem oraz piękne kapliczki - to kolejne perełki architektury, którymi może oczarować Bielsk Podlaski.

Malownicza okolica jest dodatkową zachętą do odwiedzenia tego miasta, na terenie którego różne kultury i wyznania tworzą wspaniały duet.

$('head').append('');